Правила безпеки
11.06.2022 Від Юлія

Правила безпеки на морі

Правила безпеки на морі. Морська прохолода – не тільки джерело насолоди в спекотний літній день. Сильні течії, шторм, хвилі приховують серйозну небезпеку, тому хто купається. Тому навіть у повний штиль і на мілководді не слід забувати про елементарну безпеку при купанні на морі. Які ж потенційні вороги можуть чекати нас у теплій блакитній воді?

Морська живність

Найпоширеніша морська каверза і джерело туристичних неприємностей. Медузи, морські їжаки, отруйні риби та інші мешканці морської безодні зазвичай ігнорують відпочиваючих, але у разі прямого контакту можуть викликати серйозні проблеми.

Чорному та Азовському морям у цьому плані пощастило більше – смертоносної екзотичної живності тут немає, але дрібних ворогів вистачає.

Насамперед, це медузи. Опіки цього желеобразного утворення можуть призвести до різних неприємностей, від пекучого болю та печіння аж до смертельного результату при сильних та великих поразках. Тому:

  • уважно дивимося під ноги при заході в море та на березі;
  • при виявленні медузи негайно відпливаємо якнайдалі, а в ідеалі виходимо з води;
  • у жодному разі не намагаємось доторкнутися до медузи або взяти її до рук;
  • не купаємось пізно ввечері та вночі – у темряві морських тварин практично неможливо помітити;
  • при опіку не намагаємося промити опік або намазати кремом, одразу йдемо до лікарні.

Інша неприємність – морські їжаки. Впиваючись у тіло, голки ламаються та залишаються всередині. Згодом рана нариває і гноиться. У гіршому випадку шкіра може затягнутися разом з голкою, що залишилася всередині. І це не кажучи про сильний біль, який супроводжуватиме вас, поки стороннє тіло не видалять. Вихід один – звернутися до лікаря, а краще взагалі уникати контакту з морськими їжаками. Для цього достатньо дотримуватися простих правил безпечного купання в морі – не плавати в каламутній воді і дивитися під ноги.

Як уникнути небезпеки у воді

Море – саме собою джерело підвищеної небезпеки і може зіграти поганий жарт навіть з хорошим плавцем.

Мінімізувати ризики можна, виконуючи ці рекомендації:

  • не запливати за буйки – на кожному організованому пляжі є обгороджена зона для купання. На диких ділянках не варто запливати далі 10-15 метрів від мілководдя;
  • не купатися пізно ввечері та вночі – у темряві легко натрапити на отруйних морських мешканців, корали, підводні камені тощо;
  • не пірнати в незнайомих місцях – ділянка, яка здається глибоким, цілком може виявитися мілководним, що може призвести до серйозних травм;
  • заходити у воду повільно – у воді можуть ховатися ями, каміння, корали, про які легко поранитися або спіткнутися;
  • не чіпати морських мешканців. Взагалі-то, вони і самі намагатимуться уникнути зустрічі з вами, але все ж таки не потрібно намагатися доторкнутися до красивої рибки, що пропливає повз. У морі багато отруйних жителів, контакти з якими може закінчитися сумно. Наприклад, у Чорному та Азовському морях водиться отруйний скат-хвостокол, а у теплих південних морях і більш небезпечні жителі;
  • не купатися під час сильного вітру та шторму;
  • не заходити у воду, якщо березі вивішений червоний прапор;
  • не плавати поодинці – судоми, перегрів на сонці, втрата свідомості можуть статися з кожною, навіть із цілком здоровою людиною.Відпочиваємо без ризику здоров’ю

правила безпекиНе слід забувати і про безпечну поведінку на березі. Тут головну небезпеку становить сонце. Тому важливо користуватися захисними кремами та лосьйонами, оновлюючи їх після кожного заходу у воду.

Не можна засмагати на відкритому сонці, обов’язковий захисний парасольку або навіс, інакше ви згорите швидше, ніж помітите.

Не можна перебувати на пляжі з поганим самопочуттям – на спеку багато хронічних захворювань загострюються.

Зрештою, не можна перебувати на березі після розпивання алкоголю або вживати його на відпочинку. Ви можете заснути та уві сні обгоріти, отримати тепловий удар. Під алкоголем інстинкти самозбереження притуплюються, тому після розпивання міцних напоїв трапляється так багато смертей на воді.

Якщо ви приїхали з дітьми

Відпочинок з дитиною – причина підвищеної уваги. Щоб забезпечити безпеку дитини на морі, не можна дозволяти йому віддалятися від берега. Та й на мілководді можуть бути ями, а сильні хвилі становлять небезпеку навіть біля берега.

Головний атрибут безпеки – рятувальні засоби. Не обов’язково одягати масивний жилет, надувних нарукавників буде достатньо, зрозуміло, якщо ви стежите за чадом і не дозволяєте йому хлюпатися на глибині.

У жодному разі не можна дозволяти дитині запливати далеко від берега, навіть якщо його спортивні навички на висоті.

Нарешті, не забуваємо про головні убори та захисні креми.

І найголовніше – у жодному разі не залишаємо дитину без нагляду.

Дотримуючись цих правил, легко провести незабутній відпочинок на морі без неприємних пригод та наслідків для здоров’я.

Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!
[Усього: 2 Оцінка: 4.5]