Роль фізики у житті
Роль фізики у житті. Ти колись замислювався, наскільки на Землі, у нашій Сонячній системі, Галактиці та світі взагалі все взаємопов’язане та взаємодіє? Яка наука займається дослідженням цих взаємозв’язків, явищ природи, руху та взаємного впливу одних тіл на інші? Ця наука – фізика!
Допомагає будувати будинки
Знання законів фізики допомагає створити такий проект будівлі, завдяки якому вона надійно стоятиме на землі і не падатиме. Знання природних явищ дозволяє вибрати будівельні матеріали, які найменш схильні до згубного впливу тепла, світла і води. Вивчення вібрації допомагає створювати спеціальні конструкції, які можуть протистояти таким природним катаклізмам, як землетруси і урагани.
Допомагає переміщатися
Завдяки знанню фізичних законів стало можливим не лише переміщення на різних видах транспорту, а й постійне збільшення їхньої швидкості та підвищення безпеки. Створюючи швидкісні спортивні машини або надшвидкісні пасажирські експреси, інженери максимально враховують усі фізичні явища та сили взаємодії між об’єктами.
Допомагає спілкуватися
Фізика допомагає нам спілкуватися. Телебачення, телефони, комп’ютери та Інтернет були б неможливі без знання фізичних явищ. Якби не фізика, нам досі довелося б писати листи на папері і відправляти їх наземною поштою, при цьому довго чекаючи відповіді.Допомагає стежити за станом здоров’я
Фізика зробила величезний внесок у розвиток медицини. Завдяки відкриттю рентгенівських променів з’явилася можливість виявлення різних захворювань внутрішніх органів людини та виявлення переломів кісток.
Вимірювання тиску крові, ультразвукові дослідження, електрокардіограма, лікування електричними струмами та магнітними полями, використання лазерів та оптичних приладів – ось далеко не повний список застосування найбільших досягнень фізики в медицині.
Насправді переоцінити важливість фізики у повсякденному житті практично неможливо. Роль фізики у житті скрізь: починаючи з житла та телефону та закінчуючи реактивними лайнерами та польотами в космос. Речі, які нас оточують, — комп’ютери, автомобілі, побутова техніка, Інтернет — настільки міцно увійшли до нашого життя, що ми не звертаємо на них жодної уваги. Проте слід пам’ятати, що всі блага цивілізації стали можливими завдяки науковим відкриттям, у тому числі і в галузі фізики.