03.05.2022 Від Юлія

Домашні тварини та дитина

Домашні тварини – це найкращі друзі людини, тому важливо, щоб дитина дбала про свого домашнього улюбленця, показувала йому своє кохання, ніжність, прихильність. Як правило, діти, навіть виростаючи, пам’ятають про свою першу тварину, згадують про неї в моменти смутку.

Якщо дитина не тільки гратиметься з вихованцем, але й піклуватиметься про нього, у майбутньому, він зможе розвинути в собі такі якості характеру, як доброта і турботливість. Тварини здатні сприятливо вплинути на ранній розвиток. Як стверджують психологи, коли дитина грає з домашнім вихованцем, вона розвивається фізично, емоційно та соціально. Варто поговорити про це докладніше.

Домашні тварини

Фізична складова дитячого розвитку

Коли дитина доглядає свого улюбленця, він стає більш активним і покращує моторику своїх рук. Згідно з численними дослідженнями, ті малюки, які ростуть в оточенні тварин, виконують більше фізичних вправ, ніж діти, у яких не було вихованця.

Варто сказати і про те, що діти, що контактують з тваринами, мають міцніший імунітет і не хворіють від респіраторних захворювань. А якщо вони все ж таки примудрилися десь підхопити якийсь вірус, то на їхнє одужання йде менше часу, ніж якби не взаємодіяли з тваринами.

Соціальна складова

Домашні тварини добре ладнають з дітьми. До того ж, вони допомагають формуванню їхніх соціальних зв’язків, що дуже важливо для дитячого розвитку.А все тому, що вихованець привертає до себе увагу, і велика ймовірність, якщо дитина буде гуляти зі своїм псом, то до нього з найбільшою ймовірністю підійдуть його однолітки і захочуть познайомитися або погладити собаку. Саме тому спілкування з тваринами дуже важливе для інтровертів та нетовариських дітей. Наявність тварини також гарантує людині поліпшення відносин із сусідами та її знайомими.

Емоційна складова

Ті люди, які у своєму дитинстві часто контактували з домашніми тваринами, мають вищу самооцінку і впевненість у собі. Якщо спочатку у людини була занижена самооцінка, то їй буде легше почати розмову зі своїм домашнім улюбленцем, ніж з якоюсь людиною. Гуляючи з тваринами, діти набувають впевненості у собі та почуваються у безпеці, що дуже важливо для них у будь-якому віці. Малята частіше довіряють тваринам, ніж людям, у цьому немає нічого поганого, адже домашні улюбленці дійсно заслуговують на це.

Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!
[Усього: 1 Оцінка: 5]