арифметичні дії
15.04.2022 Від Юлія

Арифметичні дії з десятковими дробами. Відкритий урок “Подорож до космосу”.

Відкритий урок “Подорож до космосу”. Арифметичні дії з десятковими дробами

Ключові слова: дії з десятковими дробами

Цілі уроку:

  • узагальнити знання учнів на тему « Арифметичні дії з десятковими дробами»;
  • формувати знання про перші польоти до космосу;
  • формувати товариські відносини, почуття відповідальності;

Хід уроку

Вчитель. 12 квітня весь світ відзначатиме День авіації та космонавтики.

У цьому вся велика заслуга багатьох вчених-математиків – підкорення космосу неможливе без математичних розрахунків.

Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з історій космосу та повторимо дії з десятковими дробами.

  1. Давайте вирішимо наступний приклад із перевіркою відповідей на дії.

1965,05 – 6,75 ∙ (6,72: 6,4 – 0,45)

Як ви думаєте, з чим пов’язане число 1961?

Арифметичні дії з десятковими дробами.Правильно, це важлива дата, адже 12 квітня 1961 року о 9.07 за московським часом Юрій Олексійович Гагарін стартував із космодрому Байконур. Він  здійснив перший в історії людства космічний політ на кораблі-супутнику «Схід».  Всі пам’ятають тепер крилату фразу Гагаріна: «Поїхали!», яку він сказав, коли заходив на борт корабля.

Скільки тривав цей політ?

Згадуємо правило розподілу десяткових чисел.

Обчисліть стовпчиком:

37,8: 0,35 = 108

За ____ хвилин корабель-супутник із першим у світі космонавтом облетів земну кулю.

Розв’язати рівняння:

6х + 5х – 7х – 708 = 600

Висота польоту першого космічного корабля з  людиною на борту – ____ хвилин

Знайдемо масу корабля «Схід» у кілограмах:

2,1 ∙ 90 ∙ 25 =

Виразіть цю величину:

а) у тоннах;

б) у центнерах та кілограмах;

в) у центнерах.

Робота у групах за картками.

Розташувати дроби у порядку зростання:

Вирішити усно:

1437+520=

2,9 * 20 =

836:10=

28,8 * 1000 =

12 * 120 =

111-19 =

0,962 * 100 =

Робота в групах:

 

(4,75 + 3,25) ∙ 0,9 =

 

(3,2:4) ∙ 0,7 =

 

(0,5 ∙ 5 +2,5) ∙ 0,5 =

 

(78 : 2,6) ∙ 0,1 + 1,5 =

Зіставити відповіді – літери

Рефлексія

Діти, сьогодні ми з вами дуже продуктивно попрацювали. Зараз підведемо підсумки нашої роботи…

Підбиття підсумків, оцінки, домашнє завдання.

Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!
[Усього: 0 Оцінка: 0]