секции
12.01.2022 Від Юлія

Позашкільні заняття: плюси, мінуси

Темп розвитку і навчання сучасних дітей з кожним роком все прискорюється. Сьогодні першокласник вже повинен уміти читати, а в першому класі починає вивчати іноземну мову. Але, окрім школи батьки не забувають і про “загальний” розвиток, котрий дає позашкільні заняття.

Трапляється, малюка віддають відразу в усі можливі гуртки та секції. І батьків можна зрозуміти: у дитини має бути вибір, а раптом якесь  з позакласного заняття стане в майбутньому його професією? І, якщо не розпочати з молодих літ, то однолітки його можуть фатально обігнати. Але чи варто заповнювати увесь вільний час дитини різними гуртками? Може, краще зупинитися на чомусь одному? Як вибрати? І чим це йому (і вам) загрожує?

Позашкільні заняття шахи

Що вибрати і як?

Гуртки бувають різними і,перед усім, необхідно виходити зі схильностей дитини. Треба визначитися: у що подобається грати малюку? Що у нього виходить краще всього? Чому в сім’ї приділяється підвищена увага? Не варто записувати дитину на декілька гуртків відразу, намагаючись виростити з нього вундеркінда. Дитячий організм може не витримати тривалі і регулярні навантаження

  • Передусім, варто визначити, власне, мету позашкільного заняття. Наприклад, сором’язливих дітей психологи рекомендують віддавати в колективи, де необхідно спілкуватися з однолітками. Це можуть бути танцювальні студії, театральні гуртки, спортивні секції. Гіперактивних «вгамують» заняття малюванням, музикою, спортом. Фізкультура, спорт і танці підійдуть дітям різної комплекції, але, якщо рухливих і худеньких,із задоволенням візьмуть в підготовчі групи професійних секцій, то повних і малорухомих малюків не варто мучити серйозним заняттям. Існує масса групп загального фізичного розвитку або хореографії, де самооцінка дитини не піддасться зауваженням вимогливого тренера або педагога по танцях. Якщо у дитини явно видатний талант (такі діти дійсно бувають), батькам варто докласти усі зусилля, щоб показати його самим кращим у своїй справі дитячим педагогам за профілем. Цілком імовірно, що, у разі дійсних здібностей, його навчання проходитиме в хорошій школі і без додаткової плати.
  • Вік має значення для спортивних секцій і танцювальний студій. Наприклад, у бокс, карате і т.п. не візьмуть раніше 4-х років, в серйозний балет – раніше 10 років. А буває і навпаки. Що робити, якщо батьки привели в секцію художньої гімнастики, фігурного катання або іншого виду спорту, куди набирають дітей з 4-х років, 7-річну дитину, а його не беруть тільки черз вік? За умови, що дитина дуже хоче займатися саме цим і підходить по комплекції, ведіть його в іншу подібну секцію. На світі немало чемпіонів, що почали займатись пізніше за інших, але працею і талантом, добилися незрівнянно великих успіхів. Що стосується художнього, музичного і розвиваючого заняття, тут вік не перешкода: зараз є навіть призначені для грудничков.
  • Бажання самої дитини – необхідна умова для запису його в гурток або секцію. Бувають ситуації, коли у малюка явні здібності або прекрасні фізичні дані, а він не хоче і все тут.в цьому випадку найрозумніше не змушувати сировістю, а розповісти про те, що його чекає, змалювавши гарні перспективи і запропонувати, чітко позначивши контрольний термін. Якщо навіть після цього дитина відмовляється навідріз не варто її примушувати: довсід багатьох батьків показує, що це не має сенсу. Навіть, якщо він чогось досягне, ненависть до домашнього насильства теж збереже. А  хіба вам це потрібно?
  • Важлива умова – місце розташування гуртка. Оскільки відвідувати його доведеться регулярно впродовж тривалого часу займатиме дорога туди і назад, чи можна туди ходити пішки – це самий кращий варіант, або яким іншим чином реально дістатися до місця. Довга за часом дорога, проведена в громадському транспорті або в пробках, вимотуватиме дитину і заняття не піде на благо. І, нарешті, а хто водитиме або возитиме його на гурток.
  • Кількість позакласних занять повинна залежати від завантаженості і в школі. Якщо дитина ходе в серйозну гімназію, де багато додаткових занять, які варто відвідувати, позакласну освіту краще звести до мінімуму.
  • Фінанси – важливий критерій відбору гуртка або секції. І справа навіть не лише в оплаті заняття – інформація пр. ці витрати відома відразу, а в тому, скільки грошей батькам доведеться витратити упродовж усього навчання. А це може бути купівля форми для занять і виступів, устаткування інвентарю, оплата поїздок на змагання і конкурси.Позашкільні заняття футбол

Плюси позакласного заняття

  1. Різні види діяльності. В гуртах та секціях заняття відрізняється від шкільних і дитсадівських. І, якщо, малюк ходить туди,як на свято, по-перше, свят його житті стає більше, по-друге, його особа розвивається усебічно, тому що він придбає нові знання та уміння.
  2. Чим більше у дитини відбувається соціальних взаємодій, тим краще. Діти в гуртку або секції – абсолютно інший колектив, чим у школі. І заняття, на відміну від шкільних, там в радість. Відповідно і атмосфера зовсім інша ніж у школі.
  3. Формування характеру. Позакласні заняття, особливо, коли вони регулярні і тривають по декілька років, вирощують у дитини такі корисні якості, як почуття відповідальності, уміння працювати, планувати свої дії і раціонально розподіляти час.
  4. Знайти себе і пишатися своїми досягненнями – ось, мабуть, головне, що може придбати маленька людина за час позакласного заняття, що понад усе допоможе йому в дорослому житті. Він зможе не занадто устигати в школі,але в секції, гуртку розправить крила і, буквально, літати. Адекватна самооцінка, індивідуальна сфера реалізації – це те, чого досягає далеко не кожен дорослий і те, в чому може допомогти позашкільний гурток.Позашкільні заняття гімнастика

Мінуси додаткового заняття

  1. Додадковий час – це вільний час дитини. Вона могла б гуляти, грати, чтати, мріяти, дивлячись в небо. Але потрібно йти на позашкільні заняття!
  2. Додаткові навантаження теж показані не кожному. Тим більше, що багато дітей нині ослаблені і не належать до першої групи здоров’я. Від зайвих фізичних або розумових навантажень дитина буд стомлюватися. Але стомлення залежить від його відношення до заняття – якщо малюку вони подобаються, то, як правило, на його самопочутті втома не позначиться.
  3. Заняття гуртках – це навантаження і для батьків, бабусь або нянь. Неминуче їм також доведеться вникати в справу дитини, допомагати їй, показувати на своєму прикладі і т.п. А пізніше, можливо, доведеться супроводжувати чадо і на змагання, і на різні конкурси, жертвуючи своїм вільним часом або відпрошуючись з роботи
Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!
[Усього: 0 Оцінка: 0]