фізика
22.07.2022 Від Юлія

Фізика. Теоретична механіка

Фізика. Теоретична механіка

Багато школярів, не бажаючи забивати собі голову знаннями, повторюють цю фразу: «Навіщо мені ця безглузда фізика? Все одно вона не стане в нагоді після закінчення школи». Деякі батьки шкодують бідну дитину, а інші просто змушують все зубрити, переконуючи, що будь-які знання рано чи пізно стануть у нагоді. Ось доводиться школярам зубрить формули та заучувати, чим так відзначилися Ньютон та Фарадей.

Насправді все наше життя підкоряється законам фізики. Кожна людина повинна вміти вирішувати найпростіші завдання, де потрібно лише підставити числа у формулу.

Отже, проведемо паралелі між наукою та подіями із повсякденного життя. Так ви зрозумієте, навіщо знати закони фізики.

Відкриття фізичних явищ та прогрес

Завдяки спостережливості та таланту вчених ми тепер користуємося всіма досягненнями науки і техніки. У звичайному житті ми про це навіть не замислюємось. Просто приймаємо все як даність.

А вчені, вивчаючи фізичні явища та виявляючи закономірності, змогли перенести свої ідеї до приладів, машин та обладнання. Все це покращує життя людей, робить його простішим і комфортнішим.

Найпростіший приклад: оптичні лінзи. Спочатку скла вставляли в оправу, даючи людині з простим зором краще орієнтуватися, читати та писати. Потім з’явилися мікроскопи. З їх допомогою вчені зробили неймовірні відкриття у галузі біології та медицини.Далі були винайдені телескопи для спостережень за планетами, зірками та цілими галактиками. Це допомогло зробити висновки про будову Всесвіту і стало важливим кроком для всього людства.

Завдяки фізичним відкриттям та спостережливості люди змогли спростити своє життя, вигадуючи всякі хитрощі. Ось кілька прикладів:

  • пролили воду на підлогу – розмажте її. Чим більша поверхня, тим швидше вона випарується. Не доведеться йти за ганчіркою;
  • неможливо взяти гарячу металеву кришку – просмикніть у «вушко» винну пробку. І жодних опіків пальців;
  • довго вариться гарнір, а їсти дуже хочеться – киньте в каструлю шматочок вершкового масла. Плівка покриє поверхню води, і вона нагріється швидше;
  • продукти швидко охолоджуються навіть у спеціальній термосумці? Просто кладіть акумулятор холоду зверху. Тоді охолоджене повітря опускатиметься вниз, і їжа залишиться свіжою;
  • потрібно терміново охолодити пляшку з напоєм – оберніть її мокрою тканиною. Випаровуючись, вода знижуватиме температуру пляшки та її вмісту;
  • потрібно швидко висушити білизну – покладіть її на батарею і відкрийте вікно. Волога випаровуватиметься, а потоки повітря прискорять процес.

Прикладів маса, потрібно лише бути уважнішим і не відливати під час уроків фізики.

Як фізика допомагає нам у житті

Необов’язково кожному школяру досконало знати всі розділи фізики. Достатньо навіть самої базової інформації. Розберемо це також на прикладах, щоб було зрозуміліше.

Швидкість та прискорення

Все в нашому світі рухається, включаючи планету та землю, якою ми ходимо. Ми постійно буває у купі різних місць. При цьому, щоб не запізнитись, доводиться розраховувати час, який ми витратимо на весь шлях. Типове завдання на швидкість. Просто беремо відстань, прикидаємо зразкову швидкість і отримуємо результат.

Наприклад, від школи до будинку 2,5 км., людина в середньому рухається зі швидкістю 5 км/год. Знаючи формулу, ми легко порахуємо, скільки часу знадобиться, щоб дістатися школи:

2,5/5 = 0,5.

Це лише півгодини. Все дуже просто.

Тепер приклад складніший: вибір машини. Якщо ви в майбутньому захочете купити швидку машину, варто звернути увагу на прискорення. Тобто, за скільки вона розганяється з 0 до 100 км. Чим менше час, тим швидше вона поводитиметься на дорозі.

Останній приклад. Ви вже керуєте машиною, і вмієте правильно зупинятися. Тоді необхідно знати, що не варто розганятися до 100 км/год і різко тиснути на гальмо просто тому, що захотілося. Це небезпечно та необдумано. Водії автомобілів, що йдуть за вами, просто не встигнуть зреагувати. Підсумок – аварія. Ще один важливий момент: внаслідок різкого гальмування ремінь безпеки залишити сліди на тілі. Причина – негативне прискорення, машина зупинилася, але люди, що в ній сидять.

Сила тяжіння та імпульс

Кожен знає, що, якщо кинути предмет, він обов’язково впаде на землю. Вона діє як гігантський магніт і притягує себе як людей, а й каміння, будівлі, тварин тощо. Навіть Місяць не сходить зі своєї траєкторії через земне тяжіння.

Цікавий приклад: стрибок із парашутом. Хочете довше зависнути в повітрі – вибирайте парашут із великим та широким куполом. Тоді він уповільнить швидкість падіння.

А щоб не травмувати ноги, необхідно приземлятися, зігнувши трохи коліна.

Ось так фізика допоможе вам зберегти здоров’я та отримати позитивні емоції

Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!
[Усього: 1 Оцінка: 5]