адптація у дитячому садку
25.07.2022 Від Юлія

Адаптація в дитячому садку

Адаптація в дитячому садку, як допомогти дитині пройти її з мінімальним стресом.

Ось і настав той момент, коли ваш малюк вступає до дитячого садка.
Вступ до дитячого дошкільного закладу є дуже значущим, відповідальним та хвилюючим для кожної дитини, а також для її батьків.
Насамперед необхідно налаштуватися цей крок самим мамам і татам, тобто. бути готовими до того, щоб «відпустити» від себе своїх донечку чи синочка та довірити до рук вихователів.
Для того щоб адаптація малюка пройшла благополучно і легко, необхідно заздалегідь (за 3-4 місяці) почати готуватися до вступу до дитячого садка. Щоб адаптація у дитячому садку пройшла легше, потрібно:

  • Відучити від грудного вигодовування. Якщо мама відучуватиме від грудей у ​​процесі адаптації, для малюка це буде подвійним стресом.
  • Постаратися навчити малюка проситися на горщик (відучити від памперсів), мити ручки, користуватися рушником.
  • Малюку буде набагато комфортніше, якщо він сам буде тримати ложку, самостійно їсти, пити з чашки.
  • Обов’язково навчити користуватися іграшками, наприклад, катати машинку, будувати невелику вежу, укладати лялечку спати, збирати просту пірамідку, слухати казки та ін. Це допоможе малюку в перші дні зайняти себе і йому не буде нудно і самотньо без мами.
  • Більше часу проводити на дитячих майданчиках, серед інших дітей, а саме спостерігати за грою дітей, підключатися самому, наприклад, ліпити паски в одній пісочниці, дати іншій дитині пограти своїм м’ячиком або лопаткою. Це допоможе малюкові під час прогулянки у дитячому садку.
  • Намагатися розширювати харчовий раціон, включати в меню супи, каші, суфле, запіканки, овочі та ін.
  • Синхронизувати режим дня вдома з тим, який буде в дитячому садку, особливо години денного сну. Відучувати від спільного сну з мамою, привчати засипати малюка у своєму ліжечку. Мамі іноді відлучатися «у справах, у магазин» без малюка. Це допоможе йому привчатися бути якийсь час без мами.
  • Намагатись у перші дні перебування малюка в дитячому садку не залишати його одразу на цілий день. У перший тиждень на 1-3 години, потім на обід і лише через 7-10 днів на денний сон.
  • Бути з вихователями у тісному контакті, розповісти про звички своєї дитини (лагідне ім’я, улюблене заняття, іграшка).
  • Емоційно не перевантажувати малюка, особливо першого місяця адаптації. Менше бувати у місцях масового скупчення людей (гіпермаркети, міські заходи тощо).

Мамам та татам не показувати своє хвилювання та тривогу, а навпаки позитивно налаштовувати малюка до дитячого садка.
Сподіваємося, що ці рекомендації допоможуть вам і вашим дітям швидко і легко адаптуватися в дитячому садку.
БАЖАЄМО УСПІХІВ!!!

Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!
[Усього: 2 Оцінка: 5]