веселка у склянці
11.07.2022 Від Юлія

Веселка у склянці. Хімічний дослід

Веселка у склянці. Зацікавити дитину наукою та показати, що здобуття знань цікаво, можна, якщо ще у дошкільному віці продемонструвати кілька чарівних дослідів. У магазинах є спеціальні набори для нескладних хімічних чудес, що їх дошкільник легко зробить самостійно.

Опис досліду

Для багатьох експериментів достатньо інгредієнтів, які є у будь-якому будинку. Веселка у склянці – досвід для дітей, який познайомить їх із властивостями води. Ця тема поєднує три різні досліди, які можна провести. Для них не потрібно спеціальних пристроїв та реактивів, а різнобарвний результат фокусу сподобається учасникам. Перший експеримент розкриває поняття щільності води, другий – здатність паперу, що вбирає, а третій – заломлення світла.

Підготовчий етап

Щоб провести експеримент «Веселка у склянці» у дитячому садку, вихователь може вивчити разом із групою віршиків, який допомагає запам’ятати порядок кольорів веселки. Це буде головне заклинання. Нехай малюки спробують на смак воду, вирішать, якого кольору вона, додадуть трохи фарби і перемішають. Вони побачать, що рідина повністю змінює відтінок. Експериментування навчить дітей акуратності при поводженні з водою, розвине дрібну моторику та вміння міркувати.

Що знадобиться для експерименту

Щоб продемонструвати досвід «Веселка у склянці» для дошкільнят, потрібні нескладні приготування. Кожен учасник на столі повинен мати наступний набір:

  • цукровий пісок чи сіль, близько 0,5 кг;
  • по 6 пластикових стаканчиків (можна більше);
  • харчові барвники чи гуаш 5 кольорів;
  • тепла вода;
  • шприц без голки;
  • серветка та лист щільного картону;
  • кольорові фломастери;
  • маленьке дзеркало;
  • ліхтарик.

Дітям може знадобитися допомога в тому, щоб акуратно змішати інгредієнти та зберегти їх пропорції.

Покрокова інструкція досвіду для дітей «Райдуга в склянці»

Вихователь розповідає групі, що в ході фокусу вийде одразу три веселки. Вони будуть різні, але будь-яку з них можна повторити з батьками в домашніх умовах.

веселка в склянціДля першого досвіду малюки вирізають із серветки та щільного картону смужки шириною 5 см. На відстані 3 см від краю кожної з них проводять поперечну лінію простим олівцем. На них діти ставлять крапки фломастерами 7 кольорів веселки.

Смужки паперу опускаються у воду так, щоб вона на 1 см не доходила до крапок. Через кілька хвилин кольори на серветці розтікаються. На щільному папері це відбувається повільніше.

 

веселка в склянціОпис досвіду для дітей «Веселка у склянці» у другому варіанті вимагатиме вимкнути в групі лампи. У склянку чи іншу ємність із водою вихователь наполовину опускає дзеркало. Діти спрямовують на нього світло ліхтарика і дивляться, де з’явиться веселка. Можна спробувати зловити її на аркуш паперу.  Або же поставити склянку на підвіконня та побачити, що може відбутися від сонячного проміння.

 

Покрокова інструкція для третього експерименту «Райдуга в склянці» складніша:

радуга в стаканеВиставити до ряду стаканчики за кількістю барвників. Перший залишити порожнім, у другий покласти одну ложку цукру чи солі, у третій – 2, у четвертий – 3 тощо.Додати у всі склянки по 45 мл теплої води та розчинити в ній вміст. Головне не переплутати лад.

Ввести харчові барвники чи гуаш і перемішати. У ємність із найбільшою кількістю цукру додати пару крапель червоного кольору, наступного – помаранчевого, жовтого тощо.

За допомогою шприца акуратно наповнити різнокольоровими рідинами порожню склянку по порядку. Різна густина не дасть їм перемішатися.

Як пояснити «Веселку» дітям

Закінчити цікавий урок варто поясненням властивостей води. Вихователь може розповісти дітям, що чим щільніший матеріал – папір порівняно з серветкою – тим повільніше він намокає. Тому крапки від фломастер розтікаються довше.

Опис досвіду для дітей «Веселка у склянці» у другому варіанті включає таке пояснення: світло складається з повного спектру кольорів, а за допомогою дзеркала він розпадається на складові.

У третьому експерименті треба розповісти, що чим більше цукру чи солі розчинено у склянці, тим щільнішою стає рідина. Саме тому кольори не перемішуються.

 

Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!
[Усього: 0 Оцінка: 0]