правила поведінки дітей
13.02.2022 Від Юлія

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ З НЕЙЗНАЙОМЦЯМИ

Щоб уберегти дітей від різних небезпек, що підстерігають, слід вчити правила поведінки дітей при виникненні таких ситуацій.

Особлива тема – спілкування з незнайомими людьми

На жаль, часті випадки злочинів, спрямованих проти дітей. В основному всі діти дуже довірливі і не відчувають небезпеку з боку інших людей, тим паче ці люди розмови з дітьми проводять дуже грамотно, не викликаючи у дитини жодних підозр.

Насамперед, поясніть дитині, хто такі незнайомці, щоб діти знали різницю свій-чужий, не роблячи акцент лише на чоловіків, сторонні жінки можуть бути не менш підступними.

Забороніть будь-які розмови з незнайомими людьми – на вулиці та вдома за дверима. Чим довше вийде розмова, тим більше можливостей у злочинця вмовити чи обдурити дитину.

правила поведінки дітей

Почнемо, мабуть, із домашніх ситуацій:

Дитина вдома. Зателефонували у двері, вічко зачинене, цікаве маля захоче її відкрити, що вкрай небезпечно робити. Поясніть, головні правила поведінки дітей, коли вони самі вдома, що ніякого відчинення дверей не може бути.

На запитання: «Хто там?», не почувши за дверима виразної відповіді, дитині не варто навіть думати про відкриття вхідних дверей. У цьому випадку допоможе, наприклад, Ваше кодове слово, яке буде сигналом до того, що за дверима своя людина. Наприклад, коли Ви попросили бабусю піти перевірити, як там удома дитина. Якщо є можливість, то взагалі при дзвінку у двері дитина повинна зателефонувати батькам по телефону, щоб вони вже контролювали ситуацію.

Незнайомець за дверима може представитися поліцейським, листоношою, слюсарем-сантехніком, будь-ким.Дитина повинна сказати, що батьки сплять або ось-ось прийдуть і попросять підійти пізніше.

Чужак за дверима може сказати дитині, що з людиною лихо чи навіть із батьками та попросити викликати швидку. Не забуваймо, що зараз у кожного є стільниковий телефон, будь-які інші сусіди в будинку, люди на вулиці завжди допоможуть у цій ситуації, тому дітям навіть у такому разі з метою безпеки не варто відчиняти двері незнайомцю.

Про «вуличних» незнайомців:

Також основні парвила поведінки дітей – є заборона будь-якої розмови на вулиці з незнайомцями, будь то жінка чи чоловік. Не погоджуватися, якщо попросять проводити кудись або показати дорогу, запропонують покататися на автомобілі. Поясніть дитині, що не можна підходити до машини незнайомця взагалі в жодному разі.

Якщо дитині доводиться повертатися зі школи або від родичів, або ще звідкись одному без супроводу дорослих, Вам слід добре пропрацювати безпечний маршрут для дитини, нехай це буде довша дорога, але не через гаражі, лісопосадки чи пустирі. Навіть якщо дитина повертається у світлу пору доби, її шлях повинен проходити по жвавих вулицях.

Поговоріть з дитиною про такі місця, як занедбані будинки, підвали будинків, де може бути небезпека, адже цікаві діти люблять такі місця. А ось найближче відділення або пункт поліції все-таки дитина знати має.

Добре буде, якщо Ви обміняєтеся з батьками інших дітей телефонами, щоб у разі будь-якої затримки дитини могли зателефонувати.

Поговоріть із дітьми про повернення додому компанією, менше ймовірності того, що до натовпу діточок пристануть. Може їсти хтось із непрацюючих або більше вільних батьків, щоб міг супроводжувати дітей дорогою додому, хоча б при проходженні небезпечних ділянок.

Придумайте з дитиною пароль, наприклад, для таких випадків:

– до Вашої дитини підійшов на вулиці чоловік, придумав історію про те, як на нього чекає за рогом мама, тато чи бабуся, а дитина у відповідь: «Пароль!», це буде тільки Ваше слово і, навіть якщо Вам доведеться послати когось за дитиною, за умови, що людина, яка зустрічає, знатиме це кодове слово.

– у випадку, якщо дитина потрапила в неприємну ситуацію, і її будуть змушувати телефонувати Вам, вона може назвати секретне слово, з якого Ви зрозумієте, що щось трапилося.

правила поведінки дітейПоясніть дитині, що, якщо до дитини підійшла чужа людина, намагається схопити за руку, тягти, слід покликати на допомогу зі словами «Я її не знаю, вона чужа!», або «Це не мій тато!» — це приверне увагу людей, чи спробує втекти у людне місце, магазин, аптеку, кафе.

У дитини має бути певна територія, на якій вона може гуляти на вулиці, і нікуди не йти далі за визначені батьками кордони.

Якщо дитина зібралася сходити в гості, Ви повинні скласти план часу повернення додому та точного маршруту туди-назад.

Якщо дитина підозрює, що її переслідує незнайомець, потрібно зайти перечекати в магазин або будь-яке людне місце, в жодному разі це не повинні бути під’їзди, кущі, підвал.

Привчайте дитину до того, щоб користуватися телефонами, ігровими консолями краще не на вулиці, будь-яка така річ, побачена поганою людиною, може спровокувати пограбування з різними наслідками для здоров’я дитини. У дитини має бути сформоване уявлення про безпечний маршрут додому після школи або гостей і не без Вашої допомоги.

Пам’ятайте, батьки повинні розповідати правила поведінки дітей з раннього віку, щоб їм не довелося все пізнавати на життєвому досвіді. Дуже гарний момент – це проведення дитячих тренінгів вдома, розігруючи різні небезпечні ситуації, в процесі гри діти поступово навчаться правильному спілкуванню з незнайомими людьми, до речі, можна це робити спільно, зібравшись із друзями та їхніми дітьми.

Виховуйте в дитині звичку обов’язково розповідати батькам всі подробиці проведеного дня, про друзів, оточуючих людей, події. Діти не повинні боятися щиро розповісти батькам про те, що сталося, навіть якщо вони неправильно вчинили. А батькам у свою чергу треба бути терпимішими до дітей, уміти вислухати, зрозуміти і спокійно поговорити.

Дитина повинна знати мінімальні дані про себе – це прізвище, ім’я, дату свого народження, адресу проживання та телефон, щоб в екстреному випадку він за допомогою дорослих, поліції знайшов свій будинок.

Знання дитиною телефонів екстрених служб також обов’язково, тим паче номери дуже прості:

Усі служби екстреної допомоги по всій території України доступні за дзвінком на загальний тризначний номер – 112.

Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!
[Усього: 2 Оцінка: 3]