патріотичні ігри
03.08.2022 Від Юлія

Патриотичні ігри в дитячому садку

Патріотичні ігри у дитячому садку проводяться, як правило, починаючи із середньої групи. У програму можуть бути включені різні методи патріотичного виховання: екскурсії, показ ілюстрацій, бесіди, а також патріотичні ігри в дитячому садку, ознайомлення з музичними записами (гімн, голоси птахів рідного краю, тощо), продуктами народної творчості (вишивка, розпис, різьблення по дереву) та багато іншого.

Деякі патріотичні ігри в дитячому садку можуть виглядати звичайнісінькими іграми, і лише попередня ретельна підготовка до цього заходу може виявити патріотичні нотки у грі.

Тривалість тематичних розмов може бути мінімальною близько півгодини протягом двох-трьох разів на тиждень. Загальна тривалість – близько двох тижнів. Після тематичних розмов на тему патріотизм перерва до ігор має бути мінімальною, наприклад, протягом доби.

Дидактична гра “Вгадай місця пам’ятки”.

Мета – закріпити у дошкільниках знання рідного міста та країни, отримані у процесі розмов вихователя з дітьми; патріотичне виховання.

У грі необхідні навчальні матеріали – картки із зображеннями пам’ятників, монументів, палаців, а також інших пам’ятних та відомих місць, як у своєму рідному місті, так і в інших містах нашої країни.

Вихователь показує фото дітям, а вони своєю чергою називають їх. Бажано, щоб раніше було проведено ознайомлювальна розмова з кожної картці, у процесі якої вихователь пояснив би дітям, чим відомо те чи інше місце, зображене на картці. Тоді в процесі гри, коли дитина називатиме пам’ятник, вона може згадати, на честь кого вона була встановлена ​​і в якому місті. Якщо дошкільник не пам’ятає, то інші діти йому можуть допомогти.

Підсумок – дошкільнята не тільки розвивають свою пам’ять, а й набувають первинних навичок патріотизму.

Дидактична гра «Символи нашої країни».

патріотичні ігриЦіль – розвинути логічне мислення, пам’ять дошкільника.

Необхідно розділити герб області, країни чи прапор на кілька деталей. У цьому дитині даються зайві елементи.

Діти мають зібрати необхідну композицію. Проводити цю процедуру можна також як змагання кількох команд. Та команда, яка правильно збере символіку, має ще пояснити елементи, зображені у ньому, і навіть історію їх виникнення.

Дидактична гра “Силуети”.

Мета гри – розвинути творчу уяву, пам’ять.

Необхідні дидактичні матеріали – відомі пам’ятки рідного міста та країни, які показані не у своєму кольоровому варіанті, а у вигляді затемненого зображення – силуету.

За цими силуетами дошкільнята вгадують, що зображено на цій картці з силуетом.

Можна проводити таку гру як серед дітей усієї групи, так і у вигляді командного змагання, в якому бали присуджуються тій команді, яка раніше за іншу вгадає силует на дидактичній картці.

Конкурс малюнків на тему «Моя Україна»

Кожен дошкільник може висловити в образотворчій формі те, що здається найбільш значущим. Метою таких занять стає художнє бачення патріотизму, а також уміння показати його. До того ж, у словесній формі дошкільнята нерідко не вміють гідно описувати, наприклад, державні символи, і образотворчі варіанти для них є кращими.

Як правило, на таких малюнках малюки малюють портрети, природу, моря. Бажано підводити дитину до того, щоб у малюнку були присутні символи країни – прапор, ордени, деякі діти можуть навіть зобразити князів, гетьманів з булавою, що також говорить про добре знання дитиною історії нашої країни.

Малюнки бажано повісити на чільне місце, щоб малюки дивилися на них і усвідомлювали свою причетність до нашої батьківщини. За підсумками виконаної роботи дошкільнята можуть не лише побачити всі роботи, а й обговорити їх з іншими дітьми.

Творчий конкурс «Придумай розповідь чи казку про своє рідне місто».

патріотичні ігриЦіль цього конкурсу – поглибити знання дошкільника про своє місто, розвинути творчий початок, фантазійне мислення.

Вихователь дає завдання кожній дитині групи придумати казку з елементами свого міста. Найкраще, якщо це буде домашнім завданням дошкільнику на вихідні. Головне, щоб її герої чи сюжетна лінія перетиналися з рідним містом. Кожна дитина розповідає свою казку. Якщо дітей у групі небагато, то можна, після прочитання всіх казок, обговорити оповідання з дітьми. За підсумками заняття можна вибрати найцікавішу казку.

Спортивно-патріотична гра «Ігри патріотів»

Гра можна влаштувати в просторому приміщенні ігрової кімнати або на вулиці. Малюкам доведеться пройти через кілька перешкод, які можна створити із підручних засобів: обручів, кубиків, м’ячів та інших предметів. Група ділиться на дві команди, і після проходження всіма учасниками смуги перешкод визначається переможець.

Такі патріотичні ігри у дитячому садку можуть і повинні проводитись в обов’язковому порядку.

Усі два тижні підготовки та лічені хвилини чи години самої гри суттєво змінюють дошкільника, роблять його дорослішим, самодостатнім, дисциплінованішим, крім того, вчить соціалізації та вмінню піклуватися про всіх членів команди, згуртовує та об’єднує. Саме так можна сформувати повноцінну соціальну особистість.

 

Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!
[Усього: 1 Оцінка: 5]