Мотивація учнів початкових класів
Мотивація учнів млодших класів. Вчитель, приходячи до класу, дає дітям знання. Це його основний обов’язок. Але учням, особливо в молодших класах, ще важко зосередити свою увагу на чомусь одному. Їм хочеться грати та веселитися, а не вчити нудний матеріал. Але є багато варіацій, як зробити відвідування занять не похмурим обов’язком, а цікавим та корисним проведенням часу.
Заохочувати за виконану роботу
Успіхи другокласника під час роботи над новим матеріалом або домашнім завданням не повинні залишитися поза увагою. Дитина, дислячись, що її хвалять за старанність, намагатиметься демонструвати всі найкращі результати
Влаштовувати розвиваючі ігри
Навчальний матеріал можна подавати в ігровій формі. Тоді діти зрозуміють, що навчання не завжди щось нудне. Незвичайне подання інформації урізноманітнить шкільний урок.
Ставити лише можливі завдання
Не варто давати учням завдання, які вони не зможуть виконати. Потрібно чітко оцінювати можливості дітей. Дитина, бачивши, що завдання здійсненне, повірить у свої сили і намагатиметься його зробити.
Створювати атмосферу здорової конкуренції
Діти молодшого шкільного віку, дивлячись на успіхи своїх однокласників, прагнутимуть не поступатися їм оцінками. Так можна залучити до роботи навіть найнеорганізованіших учнів.
Обмежити час виконання завдання
Виробляє в дітей віком відчуття терміновості. Концентрує всю їхню увагу на поставленому завданні. Вибір завдання та час повинні бути посильними для певого віку учнів.
Дотримуватись чіткого розпорядку уроку
Виробляє в дітей віком почуття організованості. Для дітей молодшого шкільного віку підходить формат уроку «Пояснення теми – групове обговорення – завдання для закріплення – гри в час, що залишився». Так діти точно знатимуть, у якій послідовності проходитиме заняття. Це мотивує їх якнайшвидше освоїти навчальний матеріал, щоб залишився час на цікаві ігри.
Розподіляти обов’язки у класі
Можна скласти список завдань на тиждень, які не стосуються навчальних занять. Це може бути як стандартні чергування, так і різні активності, ведення стінгазети та пропозиції щодо позакласних занять.
Прислухатися до нових ідей учнів
Дитина бачитиме, що його думка важлива для вчителя, переймається довірою. Постійне опитування учнів щодо тих, які їх зацікавлять, допомагає створити в класі комфортну атмосферу.
Розповідати про важливість отримання знань
Озвучувати перспективи, які відкриються тим, хто прагне вивчення нового навчального матеріалу. Учні, знаючи, що від їхніх навичок та оцінок залежить майбутнє, прагнутимуть отримання знань. Можливість вступити до престижного вишу або виїхати на стажування за кордон – добрий мотиватор.
Влаштовувати позакласні заняття
Здійснити поїздку чи екскурсію до місць, які зацікавлять учнів. Це може бути відвідування музею, виставки, похід у ліс чи знайомство з людьми різних професій.
Мотивація учнів це відмінний спосіб здобуття нових знань або закріплення вже пройденого матеріалу.