демеркуризація
23.02.2023 Від Юлія

Демеркуризація ртуті

 Демеркуризація – способи захисту від шкідливих випарів ртуті. Як відомо, ртуть – це високотоксичний метал, випарами якого легко отруїтися, тому всім обов’язково потрібно знати, що робити, якщо ви, наприклад, випадково розіб’єте ртутний градусник. Сьогодні систематичного викладу всієї сукупності питань, пов’язаних з демеркуризацією як профілактичного заходу, поки що не існує. Саме тому її проведення (визначення показань, техніка, способи, засоби, вимоги, що забезпечують її ефективність) зустрічає певні труднощі і в організаторів виробництв та серед практичних лікарів-гігієністів, покликаних контролювати її перебіг та оцінювати ефективність.

Демеркуризаційні роботи класифікують залежно від завдань, об’єктів та способів їх проведення. З урахуванням завдань, вирішуваних у її проведення, розрізняють поточну і заключну демеркурізацію. До першої вдаються тоді, коли ставиться завдання тимчасового зниження інтенсивності повторного забруднення повітря переважно за рахунок зменшення площі та інтенсивності випаровування залежної ртуті.

Заключна демеркурізація проводиться, коли вирішується завдання повного припинення забруднення повітря за рахунок випаровування та десорбції ртуті з усіх видів джерел вторинних забруднень. Заключна демеркурізація відрізняється від поточної не лише змістом поставленого завдання, а й значно ширшим обсягом виконуваних робіт.

Демеркуризація у побуті: розбили градусник – що робити?

Якщо ви розтрощили градусник, по-перше, не потрібно паніки. Короткочасний вплив парів ртуті в тих кількостях, в яких вона знаходиться в градуснику, не значно впливає на організм і здоров’я людини. Однак зібрати ртуть таки доведеться. Ось тут уже треба діяти спокійно та зібрано. Ртуть із розбитого градусника слід зібрати пензликом у паперовий конверт і протерти її залишки на поверхні м’яким, краще фільтрувальним папером, але в жодному разі не руками. Підійде і волога серветка. При зборі розлитої ртуті категорично не слід використовувати пилосос або віник, при цьому великі краплі розбиваються на дрібні, що погіршує їх наступний повний збір. Зібрану ртуть потрібно помістити в герметичну ємність, наприклад скляну баночку. Цю ртуть не можна виливати в каналізацію або просто викинути на сміття, їх потрібно здати в спеціальні організації. Наступним етапом є обробка приміщення від пари ртуті, адже саме вони є найнебезпечнішими. Найпростіші склади для демеркуризації, доступні в побуті – водний розчин 0,2% марганцівки з додаванням 0,5% соляної кислоти.

Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!
[Усього: 2 Оцінка: 5]