8 березня
18.02.2023 Від Юлія

8 березня В гостях у Бабусі Яги

8 березня в гостях у Бабусі Яги. Сценарій ранку, присвяченого міжнародному жіночому Дню 8 Березня у старшій групі дитячого садка «У гості до бабусі Яги»
Діти під музику входять до зали, танцюють весняний вальс, вишиковуються півколом і розповідають вірш

Ведуча:

Сонце яскраво світить людям У цей святковий день, «Дінь-дин-дон!» — співають бурульки І сміється вітерець. Струмки біжать, граються Біля нашого вікна. Птахи в повітрі кружляють: “Цвірінь-цвірінь! Прийшла весна!” Це свято всі ми любимо, Свято бабусь та мам. Воно навесні приходить до людей І усмішки дарує нам!

(Діти виконують пісню «Мамин день» та проходять на стільці.)

Ведуча У цей чудовий час, коли прокидається природа, так природно згадати про тих, хто приносить у наше життя стільки тепла, турботи та краси: про наших жінок.

У цей особливий день близькі беруть на себе частину домашніх турбот, намагаються оточити жінку своєю увагою, жодне її прохання не залишається непоміченим.

Але є жінки, про яких нема кому подбати… (показує лист) Сьогодні до нас до дитячого садка прийшов дивний лист… Незрозуміло навіть від кого він… Зворотня адреса: казковий дрімучий ліс… давайте прочитаємо…

«Здрастуйте, любі діти. З того часу, як Машенька хитрістю забрала в мене Іванка, живу я в дрімучому лісі зовсім одна. Нудно мені, старенькій, самотньо.

Нещодавно мої гуси-лебеді пролітали повз ваш дитячий садок і побачили, як ви до свята готуєтеся: мовляв, жінок будете вітати… Може, й до мене загляньте ненадовго? Я ж діточок пристрасть як люблю! Не бійтеся, їсти я вас не збираюся, ще й сама пригостити можу… Приїжджайте швидше. Дуже чекаю.»

Діти, як ви вважаєте, від кого цей лист? (від Баби Яги) Думаю, ви маєте рацію…Так що будемо робити, відвідаємо стареньку? (Так) Тоді всі в автобус!

(Проводиться музична розминка “Автобус”)

Ведуча Так-так-так… (ведуча підходить до бутафорського будиночка, в якому ховається Баба Яга) А ось і будиночок бабусі Яги. (стукає)

Яга: Хто там? (Висовується) Ось так сюрприз! Все-таки приїхали, не забули про бабусю. (Баба Яга під веселу музику виходить до дітей) Ну, привіт, мої золоті! (ведуча і діти вітаються) Як я вам рада!

Ведуча І ми дуже раді відвідати вас. Правда діти? (так)

Ну, що у вас все готове до свята?

Яга Ви про що це?

Ведуча Ну як же… До свята зазвичай завжди наводять лад, прикрашають все у будинку, купують щось особливе до святкового столу, готують вітання…

Яга Ой, гуси мої, гуси! … Одне дурник, друге гальмо. Вони ж мені про це нічого не сказали! Ай-яй-яй, сором який… Це що ж виходить, тепер і свята ніякого не буде?

Ведуча Якраз навпаки: у цей день близькі намагаються убезпечити своїх жінок від домашніх справ, і хлопці із задоволенням візьмуть усі приготування на себе.

Яга Що. правда, візьмете? (так)

Ведуча тоді за справу. Дівчаткам доручимо навести лад у будинку.

Яга Ось спасибі. Я поки що листа вам писала, стільки паперу забруднила: то з помилками напишу, то некрасиво, то нерозбірливо… так старалася, що сміття ціла купа вийшла. (під час промови Баби Яги ведуча виносить та розставляє інвентар для гри, Баба Яга висипає грудки паперу на старті)

Ведуча Так… Вставайте, дівчатка, у дві команди. Підмітатимемо.(Дівчата будуються у дві колони) Отже, перша учасниця бере віник, мітить один папірець до відерця, за допомогою совка кидає папірець у відро, совок залишає, повертається з віником назад і передає віник наступній учасниці.

Проводиться естафета, ведуча підбиває підсумки, дівчатка сідають на місця.

Ведуча Що ж, порядок навели.

Яга Ой, навели, ой, молодці які!

Ведуча На черзі – покупки. До магазину за продуктами відправимо хлопчиків.

Яга А вони не злякаються?

Ведуча Ображаєте, бабусю. Це ж наші майбутні захисники-козаки! Ось дивіться…

(Хлопчики виконують козацький танок)

Яга Ну все, переконали, відправляємо хлопчаків у магазин!

Ведуча Зачекайте … в лісі немає магазину …

Яга Оце й воно, що ні. Найближчий магазин у селі за лісом.

Ведуча Пешком далеко… а транспорту в нас немає…

Яга Як це немає?! (Виносить дві мітли) А це, по-вашому, що?! … Мабуть, нечасто доводиться в магазин на мітлі літати … заодно і розважитеся …

Ведуча Давайте спробуємо… Вставайте, хлопчики, у дві команди. (Хлопчики будуються в дві колони, ведуча розставляє столики, на яких розкладені муляжі продуктів) Отже, перший учасник на мітлі «долітає» до «магазину», бере один продукт, повертається з ним назад і передає мітлу наступному учаснику.

Проводиться естафета, ведуча підбиває підсумки, хлопчики сідають на місця.

Ведуча Ну, продукти для святкового столу тепер є.

Яга Не знаю, щоб я без вас робила…

Ведуча Саме час приступити до вітання. Сідайте. Це привітання для вас і наших бабусь.

Діти виходять у півколо та розповідають вірш

  1. Я бабусю вітаю

З жіночим святом весни!

Я бабусю обожнюю,

Людям бабусі потрібні!

  1. Казку добру розповість,

Колискову заспіває,

Теплий зимовий шарф зв’яже

І гуляти зі мною піде…

  1. 3. Ближче за бабусю чудову

Нема подружки в мене!

Мені з бабусею цікаво,

Не прожити нам нарізно ні дня!

 

Діти виконують пісеньку про бабусю та проходять на стільці.

Яга Як добре, як зворушливо… Дякую вам, мої маленькі. Мене ще ніхто так не вітав… За це я виконаю три ваші бажання, я ж таки чарівниця…Для виконання наших бажань не потрібна чарівна сила. Вони такі ж, як і у всіх дітей у світі. Будь ласка, діти!

Діти виконують танець «Три бажання»

Ведуча Мабуть, нам час.

Яга Зачекайте, зачекайте. Бабуся я чи ні? (Баба Яга виносить із будиночка цукерки) Як ви там говорили? «…і цукерку дасть із собою» О!

(під веселу музику роздає цукерки)

Ведуча Діти, що скажемо бабусі Язі за частування? (Дякую)

Яга Вам дякую, що таке свято бабусі влаштували.

Ведуча Що ж, лишилося тільки сфотографуватися на згадку…

Звучить музика. Батькам надається можливість зробити спільні та індивідуальні фотографії дітей.

Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!
[Усього: 0 Оцінка: 0]