вибір професії
12.08.2022 Від Юлія

Вибір професії, як допомогти дитині

Вибір професії, як допомогти дитині з вибором. Для сучасної освіти та здобуття професії вже не так важливо, скільки років студент провів у вузі, які лекції відвідував і які оцінки виставлені в його екзаменаційних відомостях. Більше того, сьогодні можна сміливо стверджувати, що університети у знайомому та звичному нам усім вигляді, років через 10-20 перестануть існувати, оскільки в еру існування інтернету, численних технічних можливостей та загальної глобалізації здобуття освіти стає процесом мобільним та загальнодоступним. Різні онлайн-університети, вебінари, електронні бібліотеки, лекції та інші варіанти отримання актуальних знань доступні в будь-якій точці земної кулі цілодобово. А тому, сучасні студенти можуть навчатися в будь-який, зручний для них час.

Зовсім інше питання – якість сучасної освіти та її релевантність сьогоднішньому дню. А краще – завтрашньому, адже майбутні фахівці мають бути компетентними в різних галузях і мати такі компетенції, як критичне мислення, комунікація, кооперація та креативність.

Сьогодні ситуація складається таким чином, що діти випускаються зі школи абсолютно не готовими до подальшого життя, адже в жодному із навчальних закладів не розвивають креативні навички, комунікацію, критичне мислення здатності кооперації. І саме у цьому головна неповноцінність вітчизняної системи освіти, яка дедалі частіше змушує батьків відправляти своїх дітей на навчання за кордон. При цьому обрати навчальний заклад не складає проблем. Необхідно лише визначитися із вибором спеціальності. У нашій публікації люблячі та дбайливі батьки зможуть знайти справді корисну інформацію про те, як допомогти дитині зробити вибір професії. І ми сподіваємося на те, що ця своєрідна інструкція може бути справді корисною.

Отже, давайте розглянемо з яких етапів полягає процес вибору професії для дитини, яка справді буде актуальною, відповідатиме сучасним реаліям та дозволить досягти успіхів у майбутньому.

Етап 1. Схильності дитини, її хобі та інтереси

«Ступаючи» на нелегкий шлях вибору майбутньої спеціальності, батьки повинні, перш за все, поговорити з дитиною, розпитати її про інтереси та з’ясувати чим би вона хотіла займатися. Крім того, варто звернути увагу на успішність у школі, предмети, що даються легко та які викликають труднощі. Адже ситуація може складатися так, що школяр любить музику, творчість, а для іншого точні науки – найцікавіше заняття.

З’ясовуючи такі тонкощі, багато батьків можуть зробити одну і ту ж помилку – порахувати улюблене заняття дитини несерйозним і, найгірше, посміятися з його захоплень. Такі дії є абсолютно неприпустимими, адже кожному школяреві важлива підтримка батьків, повага та інтерес до його занять. Крім того, Ви не можете знати напевно, можливо хобі Вашого школяра в майбутньому стане високооплачуваною професією. Ви вважаєте, що чадо нічого не робить, а просто мріє, лежачи на дивані? Не варто починати нервувати, адже можливо саме в цей момент він вирішує складне завдання, або обмірковує нову блискучу ідею. Пам’ятайте – дітям від батьків, насамперед, потрібна підтримка, а не критика!

Етап 2. Вибір затребуваного та актуального заняття

вибір професіїЗгідно з прогнозами фахівців з працевлаштування, наступні 10 років стануть останніми для 15% існуючих професій. Тому обговорюючи питання вибору спеціальності, варто орієнтуватися навіть не на сьогоднішній день, а на майбутнє. Реалії життя такі, що у середній школі діти набувають колосального обсягу знань, актуальних «на позавчора». Однак час не стоїть на місці і майбутнє ближче, ніж ми думаємо і про це необхідно пам’ятати, обговорюючи з дітьми їхнє подальше життя.

Тому ми пропонуємо розібратися більш детально з тим, які фахівці стануть затребуваними в найближчі кілька років.

Інженери. Цей напрямок буде актуальним завжди, адже щодня з’являються нові спеціальності, серед яких будівельники «розумних» будинків та доріг, архітектори інтелектуальних інженерних систем, налагоджувачі енергомереж, фахівці з енергетичної безпеки та альтернативної енергетики та багато інших.

IT-фахівці також відносяться до затребуваних та популярних. Тут досить значний список спеціальностей, серед яких програмісти, дизайнери віртуальних світів, фахівці з кібербезпеки, розробники та проектувальники нейроінтерфейсів, цифрові лінгвісти, геймери, мережеві юристи, модератори спільнот та груп та багато інших. Здобути освіту в будь-якому з цих напрямків можна вже сьогодні у найкращих закордонних вишах.

Медики та епідеміологи. Звичайно, варто сподіватися, що людство впорається з тяжкими хворобами, і роботи таких лікарів буде мінімум. Однак, варто враховувати, що стають все більш затребуваними вузькопрофільні фахівці, серед яких розробники медичного софту, генетичні та технічні консультанти, молекулярні дієтологи та багато інших, потреба яких виникає з розвитком науки.

Агрофахівці та екологи. Сьогодні дедалі гострішою стає проблема забруднення навколишнього середовища, обмеженості природних ресурсів, зміни клімату та нестачі продуктів харчування, що призводить до виникнення спеціальностей на стику агрономії та екології. Найближчим часом стануть затребуваними сіті-фермери, урбаністи-екологи, фахівці з подолання екологічних проблем та катастроф. Якими б фантастичними не здавалися ці назви, вони з’являться у найближчі кілька років.

Сфера обслуговування, реклама та маркетинг. Професії, пов’язані з продажами, рекламою та маркетингом, як і раніше, залишаються затребуваними і популярними. В умовах перенасичення сучасного ринку послугами та товарами, маркетологи та рекламники завжди знайдуть чим зайнятися. Крім того, своїх позицій не здає і сфера сервіс-обслуговування: ресторани, фітнес-центри та салони краси.

Навчання та психологічна підтримка. В умовах розвитку суспільства і світу в цілому, все більшої актуальності набувають професії, пов’язані з наданням психологічної допомоги, емоційним розвантаженням.Серед них: бізнес-коучи, персональні бренд-менеджери, медіатори соціальних конфліктів, фахівці із сімейних відносин, психологи та багато інших.

Звичайно, багато спеціальностей поки не набули широкого поширення і багато чому доведеться навчатися в процесі професійної діяльності, маючи базу знань з суміжної існуючої спеціалізації. Проте, головним, щоб зробити правильний  вибір професії  потрібно не помилиться на початковому етапі.

Етап 3. Збір інформації

Якщо Ви вже маєте достатньо інформації про те, чим би хотіла займатися дитина, настав час збору інформації та перших кроків до досягнення нею бажаної мети.

І тут, кожен дбайливий батько неодмінно запитує «Як допомогти дитині підготуватися до вступу?».

Ознайомча подорож – найкращий спосіб побачити особисто та підтвердити інформацію, отриману з різних джерел, а також переконатися у правильності вибору. Абітурієнти та їхні батьки мають змогу побачити, де їм належить жити та оцінити ступінь безпеки.

Вибір професії є дуже важливим етапом в житті кожної людини. Важливо зробити правильний вибір та допомогти своїй  дитині отримати освіту.

Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!
[Усього: 1 Оцінка: 5]