Сходинки до інформатики 2 клас – Урок 4 (укр)
Ознайомитись з основними пристроями комп’ютера, комп’ютер і його складові частини, їх призначення, як використовувати.
Урок № 4
Автори: Антіпкіна В. Д., Єня Г. М., Крот О.П., Драбюк Г. В., Копійченко Н. М.,
Бабаскіна К.С.
Тема уроку: СКЛАДОВІ КОМП’ЮТЕРА
Мета уроку: Ознайомитись з основними пристроями комп’ютера, їх призначенням.
Задачі уроку:
1. Навчити називати основні складові комп’ютера, знати їх призначення, формувати вміння користуватись мишею
2. Розвити уміння працювати з картками, логічне мислення , уважність, акуратність.
3. Виховати бережне відношення до комп’ютерної техніки.
Обладнання, засоби навчання: презентація, комп’ютери та мультимедійний проектор, навчальна презентація, підручник , дидактичні картки.
Тип уроку: урок-подорож
План уроку:
1. Організаційний момент (1 хв.).
2. Перевірка домашнього завдання (5 хв.).
3. Мотиваційний етап. Розминка (3 хв.).
4. Пояснювання нового матеріалу (7 хв.).
5. Робота з комп’ютером (14 хв.).
6. Рефлексія (5 хв.).
7. Об’ява домашнього завдання ( 2хв.).
8. Підведення підсумків уроку (3 хв.).
Хід уроку
Організаційний момент (1 хв.).
Закінчилася перерва,
Продзвенів чаклун-дзвінок.
А тепер усі швиденько
Налаштуйтесь на урок.
Перевірка домашнього завдання (5хв.).
Виставка малюнків «Комп’ютери майбутнього».
Шановні діти у вас є стікери серця. Наклейте їх біля того малюнку своїх однокласників який вам найбільше сподобався.
Сьогоднішню подорож ми здійснимо в автобусі. В яку сторону їде цей автобус? Відповідь обґрунтуйте.
(Відповідь: автобус їде у ліву сторону, тому що ми не бачимо дверей).
Гра «Ланцюжок».
Цим автобусом управляє комп’ютер.
Де ви ще уявляєте застосування комп’ютера у майбутньому?
Мотиваційний етап. Розминка (3 хв.).
Наш автобус примчав нас на цікаву галявинку, де дуже багато квітів. А давайте порахуємо скільки синіх квітів у нас на галявинці (демонстрація фільму )
Пояснювання нового матеріалу (7 хв.).
Трішки відпочили, а тепер нам час вирушати далі у подорож. Наступна наша зупинка «казкова».
Діти, ми зупинились на казковій галявинці. Сідайте зручніше та слухайте казку.
Жив та був на світі терем-корпусок – не низький не високий. А звали його .СИСТЕМНИЙ БЛОК
Жили в ньому розумний і такий серйозний ПРОЦЕСОР, який був прекрасним обчислювачем і чарівна ПАМ’ЯТЬ
яка зберігала і запам’ятовувала будь яку інформацію. Жили вони усамітнено, нічого не відаючи про навколишній світ. Ось одного разу …. Бігла повз мишка-клікушка.
Побачила вона СИСТЕМНИЙ БЛОК і питає:
– Тук-тук – що за терем-теремок, хто в теремку живе?
Системний Блок. Я – СИСТЕМНИЙ БЛОК.
Процесор. Я – ПРОЦЕСОР – Головний обчислювач.
Пам’ять. Я – ПАМ’ЯТЬ – берегиня інформації.
Разом. А ти хто?
Мишка. Я – МИШКА
Розумна, слухняна,
До сиру байдужа,
Кота не дратую,
Господарів поважаю.
По килимку гуляю,
Хвостиком віляю,
Курсором керую.
Буду тут жити, корпус вартувати.
Можна до вас приєднатися?
Процесор :Можна.
. Стали вони разом жити.
І знову хтось стукає – тук-тук-біп-біп. Хто в теремі живе?
Системний Блок. Я – СИСТЕМНИЙ БЛОК.
Процесор. Я – ПРОЦЕСОР – Головний обчислювач.
Пам’ять. Я – ПАМ’ЯТЬ – берегиня інформації.
Мишка. Я – МИШКА, по килимку гуляю, курсором керую.
Разом. А ти хто?
КЛАВІАТУРА.
Це я, клавіатура, пристрасна натура. Звуть мене КЛАВА, я ввожу текстову і числову інформацію. Можна до вас приєднатися?
Процесор. Ну проходь, включайся в роз’їм, разом весело заживемо!
Зажили вони дружно.
Тут мимо проходив МОНІТОР, екраном виблискуючи, сонячних зайчиків пускаючи.
Побачив він Системний блок і запитує:
Монітор. Тук-тук-морг-морг. Хто в теремі живе?
Системний Блок. Я – СИСТЕМНИЙ БЛОК.
Процесор. Я – ПРОЦЕСОР – Головний обчислювач.
Пам’ять. Я – ПАМ’ЯТЬ – берегиня інформації.
Мишка. Я – МИШКА, по килимку гуляю, курсором керую.
Клавіатура. Я – КЛАВІАТУРА Клава, вмію вводити різний текст
Системний блок. А ти хто?
Монітор. У тебе питань багато
Підкажу тобі я: з ким
Ти в режимі діалогу
Зможеш сто вирішити проблем.
Відповідаю без капризів,
Задавай питання швидше,
Я адже – розумний телевізор
А звати мене – … ДИСПЛЕЙ!
Можна до вас приєднатися?
Процесор. Ну проходь включайся в роз’їм, разом весело заживемо!
Зібралися жителі Теремка і ахнули. Сталося диво. Раніше всі вони порізно жили, щось вміли. Ніхто про це не знав. І ось вони об’єдналися, подружилися. І дружба їх здійснила ДИВО – з’явився …
(Діти , відгадайте загадку)
Може він порахувати,
Може він пісні співати,
Малювати і писати,
Помилки перевіряти.
Може він листа прийняти,
З другом швидко нас зв’язати,
Він багато чого може
І завжди нам допоможе! (КОМП’ЮТЕР!)
Діти, показали нам казку «Комп’ютер – Теремок» про основні пристроях, які входять до складу комп’ютера. Діти , а вам сподобалася казка?
Ми з вами переглянули нову сучасну інформаційну казку «Комп’ютер – Теремок». А я зараз загадаю вам кілька загадок. І хочу подивитися, як Ви з ними впораєтеся.
В неї довгий сірий хвіст,
До курсору має хист. (Комп’ютерна мишка )
Він покаже все на світі:
Що малюють, пишуть діти,
Грають як і що співають,
І як пошту відправляють.
Все, що є відображає,
Без нього ПК немає! (Монітор)
Скромний сірий колобок,
Довгий, тонкий проводок
Зверху на коробці
Дві великі кнопки.
В тебе є хороша книжка,
А в комп’ютера є ……(мишка).
Сотня клавіш, різні знаки
Спершу учні – небораки,
А тепер раз – два і готово
Відстукали слово.
Ось де пальцям фізкультура
І це все – ……(клавіатура).
Ось на нім комп’ютер пише
І малює без зупинки
Найцікавіші картинки
А влаштовує цей хор
Чарівник наш – ……(монітор)
В блоці цім живе процессор,
Помічник він, не агресор .
В ньому щось гуде, співає,
Одним оком нам моргає.
Головний він недаремно,
А зовуть його …..(системним)
Ось я кнопку натискаю
І папір вже заправляю.
Він друкує без зупинки
Вірші, пісні і картинки
І швидкий він, наче спринтер
Відгадайте, що це …(принтер)
Фізкультхвилинка
Ми берізки і кленці,
В нас тоненькі стовбурці.
Ми в стрункі стаєм ряди,
Виправляємо гілки.
Ледь зіп’явшись з корінців,
Дістаєм до промінців.
Наші ніжки-пагінці
Хиляться на вітерці
Вправо, вліво. І весь сад
Нахиливсь вперед-назад.
Робота з комп’ютером (14 хв.).
Далі наш автобус їде до станції «Компьютерна», де ми зупинимося, щоб попрацювати за комп’ютером
Програма «Шукачі скарбів» (пристрої комп’ютера)
Вправи для очей
Рефлексія (5 хв.).
Гра «Переплутанка»
Робота з картками. З’єднати пристрій і його призначення.
Монітор друкування текстів
системний блок екран
принтер знаходяться пам’ять, процесор
Клавіатура введення інформації
Робота в парах.
2.Складання пазлів з малюнками монітора, клавіатури, мишки, принтера.
Об’ява домашнього завдання (2 хв.).
Завдання за підручником.
Творче завдання:Намалювати складові частини комп’ютера у вигляді живих істот.
Підведення підсумків уроку (3 хв.).
Ми повернулися з нашої подорожі до дому.
Ось і уроку кінець!
Хто працював молодець!
Що сподобалось вам, поділіться,
Що сумним було, пожуріться,
Працював хто погано, а хто старанно,
Оцініть себе, діточки, мудро і правильно. (Самооцінювання)
Діти, намалюйте в зошиті сонечко, якщо ви вважаєте, що працювали добре або хмарку, якщо вважаєте, що працювали погано.