Сіль в історії людства
Сіль, її роль в житті. Колись за те, щоб мати сіль у своєму володінні відбувалися вбивства та війни. Земля і території, що мають сольові відклади, завжди була приводом для воєн. Через жменю солі могли страчувати. А все через те, що цей мінерал дуже необхідний для людського організму.
Даний мінерал вивчали багато вчених з часів алхіміків. І досі вона викликає інтерес через безліч її унікальних властивостей. Хімічна назва звичайної кухонної солі – хлорид натрію. Алхіміки не змогли розділити сіль на ці два компоненти і помилково вважали її неподільною цільною речовиною.
Сіль є єдиним мінералом, який людина може вживати в чистому вигляді. За все своє життя людина споживає близько 500 кг солі.
З глибоких століть сіль була загадкою. У Єгипті боялися морську, бо вона втілювала слину бога смерті Сета. Тому єгиптяни вживали тільки кам’яну. А язичники, навпаки, вважали, що — це подарунок, який Бог дав сонцю. У Китаї стародавні ритуальні дари богам робилися за допомогою солі. Китайці насичували організм людини сіллю, яка мала пройти через ритуал і вбивали його роблячи милість богам.
Знаменитий хліб із сіллю був обов’язковим атрибутом під час зустрічі гостей. Такий звичай існував ще Стародавньому Римі. А в Ефіопії шматки солі лижуть при зустрічі друзів.
Грошова одиниця в Італії називалася “сольдо”, на честь солі. У середні віки сіллю розплачувалися за охорону з військовими. Вона завжди була об’єктом оподаткування, але іноді чиновники так жадібні з податками, що спалахували соляні бунти.
Харчування.
Сіль як мінерал може бути різна за походженням, буває кам’яна і морська, чиста і з домішками, відрізняється за смаком. Ступінь солоності може бути також різною. Ізраїль постачає дієтичну, яка має знижений вміст натрію – всього 22 грами натрію на 100 грам солі. Зазвичай ж вона містить 39 г натрію.
Ресторатори цінують французьку «Флер-де-сіль» це найдорожча Герандська сіль, що постачається з Франції. ЇЇ|не можна додавати в киплячий суп. Додавання її відбувається, коли страва вже готова. Існує думка, що такою сіллю неможливо пересолити страву.
В елітних ресторанах можуть також використовувати Малдонську морську із Британії та вулканічну Гавайську чорного кольору. Іноді її змішують із прянощами. Виходить так звана Аджарська або Ісландська сіль.
Сіль – унікальний мінерал, вона багатогранна, як її ні на що не схожі грані її кристалів. У малих дозах вона зцілює, а великих убиває. Що відповідає правилу Гіппократа.