хімічний дослід
29.05.2022 Від Юлія

Хімічний дослід “Фараонова змія”

Хімічний дослід “Фараонова змія” з глюконату кальцію  легко зможна повторити в домашніх умовах. Напевно, ви чули про «фараонові змії». А можливо, навіть спостерігали на лабораторних роботах за цим дивовижним явищем. Використовуючи простий, дешевий та безпечний реактив, ви зможете самі здивувати своїх близьких та друзів.

хімічний дослід«В одному наданні з біблії оповідається, як Мойсей, вичерпавши всі докази в суперечці з царем Єгипту, зробив диво, перетворивши палицю на змію, що звивається … цар був здивований і наляканий, Мойсей зміг покинути Єгипет, а в світі з’явилася нова загадка.
Йшли роки, алхімія з часом перетворювалася на хімію… І нарешті, хіміки 19 століття змогли зробити щось схоже на явище «фараонова змія».

Щоб провести даний хімічний дослід треба:

  • таблетка глюконату кальцію;
  • сухе пальне;
  • залізна підставка;
  • сірники

Суть всього хімічного досліду полягає у нагріванні таблетки глюконату кальцію на сухому паливі або будь-яким іншим способом. У домашніх умовах можна використати газову плиту. В результаті реакції глюконат кальцію при нагріванні розпадається на вуглець, оксид кальцію, вуглекислий газ та воду. Пориста структура змії забезпечується рясним виділенням вуглекислого газу.
З однієї таблетки виходять «фараонові змії» розміром близько 10-15 сантиметрів сірого кольору за рахунок оксиду кальцію (білий) та золи (вона ж вуглець чорного або сірого кольору) від органічної частини вихідної солі. Цей досвід показує нестійкість карбонату кальцію до нагрівання.

Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!
[Усього: 1 Оцінка: 5]